Tumblr banuje treści dla dorosłych

tumblr przegląd sieci

Tumblr jest skarbnicą wszystkiego. Kiedy zakładałam tam konto nie przyszło mi do głowy, że znajdę tam aż tyle różnorodnych treści. Przyjemne zdjęcia ciepłej herbaty, jesienne krajobrazy, choinki, świecidełka, cytaty… a do tego wszystkiego – zawartość sprośna.

Prawdą jest, że bardzo wiele spośród zamieszczanych w serwisie Tumblr ma charakter pornograficzny. 3 grudnia ekipa Tumblr’a poinformowała, iż materiały przeznaczone dla dorosłych będą usuwane. Krok ten nie jest niczym zaskakującym, ponieważ sporo użytkowników Tumblr’a to dzieci i nastolatkowie. Nagość jednak nie zniknie z serwisu całkowicie. Wszelkie akty, twórczość artystyczna prezentująca nagie ciała pozostanie w serwisie.

Co to oznacza dla platformy, która zasłynęła z otwartości na treści 18+? Spory odsetek społeczności budowany była w oparciu o właśnie te materiały. Część osób tworzyła blogi składające się wyłącznie z tego typu treści.  Możemy się więc spodziewać, że Tumblr straci wielu użytkowników. Niektórzy wróżą serwisowi czarną przyszłość.

tumblr banuje treść dla dorosłych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *