Instagram testuje nowe funkcje

W ostatnim czasie użytkownicy Instagrama dostali nowy tryb Stories „Wyostrzenie”, naklejkę @wspomnienie oraz możliwość dodawania kilku zdjęć jednocześnie. Mashable donosi, że obecnie Instagram testuje nowe funkcje. Jakich rozwiązań możemy się spodziewać?

Archiwum Stories

Instagram testuje archiwum Stories.  Ma mieć ono formę  kalendarza z miniaturami treści udostępnianych przez użytkowników. Dzięki temu zyskają możliwość wglądu w relacje w porządku chronologicznym. Pozwoli to uniknąć duplikowania zdjęć i filmów, które pojawiły się już w aplikacji.

Wyciszanie profili

Użytkownicy Facebooka już od jakiegoś czasu mają możliwość wyciszania aktywności wybranych profili. Instagram pracuje obecnie nad wyciszaniem profili i być może już niedługo będziemy mogli wyciszyć posty dodawane u wybranych przez nas użytkowników. Jak donosi Instagram funkcja będzie ogólnie dostępna w najbliższych tygodniach.

Tryb Slow-Motion w Stories

Stories wprowadza nowe funkcje w sekcji kamery. Będzie to tryb Slow-Motion.

Oznaczanie znajomych

Kolejną z funkcji, które są testowane rzez Instagram jest oznaczanie znajomych z Facebooka na zdjęciach w serwisie Instagram. Otrzymają oni zaproszenie na Facebooku do obejrzenia dodanego przez nas posta.

Reakcje

O kolejnej opcji donoszą użytkownicy.  Są to reakcje.  Jane Manchun Wong udostępniła zdjęcia przedstawiające możliwość reagowania na treści, które udostępniają użytkownicy.Podobny sposób reagowania funkcjonuje na Facebooku.

Wideorozmowy

Ostatnią z omawianych funkcji są połączenia wideo. Instagram testuje możliwość dzwonienia do innych użytkowników za pomocą kamery.

Funkcje, o których wspominam we wpisie są obecnie wśród wybranego grona użytkowników. Czy zostaną wprowadzone do aplikacji na stałe? Pozostaje czekać i używać Instagrama.

Jeden komentarz odnośnie do: “Instagram testuje nowe funkcje

  1. Mam wrażenie, że instagram kopiuje od innych aplikacji to co się w nich sprawdza i wrzuca do siebie, przez co np. Snapchat wymiera. Jeszcze nie umiem ocenić czy to dobrze, z jednej strony aplikacja z tak szeroką funkcjonalnością może być przytłaczająca, z drugiej chyba fajnie będzie mieć wszystko w jednym miejscu i pozwoli to na ograniczenie zapchania pamięci w tel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *